*CSOE H10A2TE-S Candy dryer
Design
| Placering af apparat | Fritstående |
| Ilægningstype | Front-læsning |
| Tørresystem | Varmepumpe |
| Produktfarve | Hvid |
| Dørhængsel | Venstre |
| Dør farve | Hvid |
| Kontroltype | Dreje, Berøring |
| Tromle volumen | 125 L |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LED |
| Tromlemateriale | Galvaniseret |
| Indbygget kondensatdræning | Ingen |
| Certificering | Woolmark |
Præstation
| Tromlekapacitet | 10 kg |
| Kondensationseffektivitetsklasse | C |
| Antal tørreprogrammer | 16 |
| Tørreprogrammer | Uld |
| Cyklustid | 305 min. |
| Støjemissionsklasse | C |
| Støjniveau | 66 dB |
| Anti-krølle funktion | Ja |
| Energiforbrug pr. cyklus (delbelastning) | 1,21 kWh |
Ergonomisk
| Forsinket start-timer | Ja |
| Forsinket start (maks.) | 24 t |
| Lydalarm | Ja |
| Børnesikring | Ja |
| Justerbare fødder | Ja |
| Ready-indikator | Ja |
| Kontrol apps understøttes | hOn |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi kontrolleret | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | E |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Strømforbrug (standby) | 0,75 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,4 W |
| Energiforbrug pr. 100 cyklusser | 150 kWh |
| Energiforbrug | 2,43 kWh |
| Årligt energiforbrug | 282 kWh |
| Strømstiktype | Type F |
Vægt & størrelser
| Bredde | 596 mm |
| Dybde | 607 mm |
| Højde | 850 mm |
| Højde med bordplade | 85 cm |
| Vægt | 41,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 596 mm |
| Pakkedybde | 620 mm |
| Pakkehøjde | 650 mm |
| Pakkevægt | 43 kg |
Tekniske detaljer
| Outlet water hose | Ingen |
| Water reservoir location | Dør |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Italien |