Clementoni SuperColor
Disney Frozen 2 - puslespil - 60 stykker - 33.5 x 23.5 cm - 5 - 7 år
Funktioner
| Produkttype | Kontur puslespil |
| Genre | Tegnefilm |
| Tema | Disney Frozen 2 |
| Anbefalet alder | Barn |
| Foreslået køn | Ethvert køn |
| Anbefalet alder (min.) | 5 År |
| Anbefalet alder (maks) | 7 År |
| Velegnet til indendørsbrug | Ja |
| Indeholder genanvendelige materialer | Ja |
| Produktfarve | Flerfarvet |
| Minimum antal spillere | 1 |
| Oprindelsesland | Italien |
Indlærings- & uddannelseskvalifikationer
| Lærings- og træningsfærdigheder | Farvelære |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 282 mm |
| Pakkedybde | 30 mm |
| Pakkehøjde | 202 mm |
Emballage indhold
| Antal puslespil | 1 |
| Antal gåder | 60 stk |
Sikkerhedsadvarsel
| Ikke for børn fra 0-3 år | Ja |
| EU TSD advarsel | Ikke til børn under 36 måneder |