Ariete Airy Fryer XXL bk
Funktioner
| Kapacitet | 7 L |
| Friture mad volumen | 2,5 kg |
| Olieindhold | Nej |
| Produkttype | Varmluftsteger |
| Stegefunktion | Ja |
| Bagefunktion | Nej |
| Temperatur (maks) | 200 °C |
| Forudindstillede madlavningsprogrammer | Ja |
| Justerbar termostat | Ja |
| Antal personer | 7 person(er) |
| Digital timer | Ja |
| Timer varighed | 60 min. |
Design
| Konstruktionstype | Enkelt |
| Placering af apparat | Enkeltstående |
| Produktfarve | Sort |
| Cool touch håndtag | Ja |
| Håndtag | Ja |
| Automatisk frigørelse af låg | Nej |
| Aftageligt, hængslet låg | Nej |
| Fjernbar skål | Ja |
| Antal stegekurve | Ja |
| Coolwall-kabinet | Ja |
| Ledningsopbevaring | Ja |
| Anti-lugtfilter | Nej |
| Kontroltype | Berøring |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Nej |
| Planetarisk rotation | Nej |
| Beklædning, slip-let | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Skridsikre fødder | Ja |
| Visningsvindue | Nej |
Indikator
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LCD |
| Temperaturindikator | Ja |
| Alarm klar | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1800 W |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 350 mm |
| Dybde | 340 mm |
| Højde | 380 mm |
| Vægt | 4,65 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 6,45 kg |
Emballage indhold
| Opskriftsbog | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |
| Indeholder ikke | Bisphenol A (BPA) |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 24 stk |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 13,8 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 2 stk |
| Produkter pr. intermodal container (20 fod) | 470 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod) | 940 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod, HC) | 1080 stk |