AEG ANIMAL 8000 AB81A2DG Staubsauger mit Beutel
Strømstyring
| Maksimal indgangseffekt | 650 W |
| Årligt energiforbrug | 24,5 kWh |
| Variabel effekt | Ja |
| Effektstyring | Mekanisk |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
Design
| Støvkapacitet | 5 L |
| Type | Beholder vakuum |
| Rengøringstype | Dry |
| Produktfarve | Grå |
| Rørtyper | Teleskopisk |
| Rørlås type | Knap |
| Antal rørdele | 2 |
| Rørmateriale | Rustfrit stål |
| Slange, diameter | 3,6 cm |
| Husmateriale | Plast |
| Støvbeholder type | Støvpose |
Præstation
| Vakuum luftfiltrering | HEPA |
| Jordadskillelsesmetode | Filtrering |
| Effektivitet | 99,99% |
| Aftageligt filter | Ja |
| Vaskbart filter | Ja |
| Normal brug | Hjem |
| Rengøring af overflader | Bare gulv, Gulvtæppe, Hårdt gulv, Soft floor, Trappetrin, Flise, Polstring |
| Støjniveau | 69 dB |
| Luftstrøm | 34 l/s |
| Arbejdsområde | 12 m |
Ergonomisk
| Ledningslængde | 9 m |
| Ledningsopbevaring | Ja |
| Automatisk ledningsoprul | Ja |
| Indikator for fuld støvbeholder | Ja |
| Antal parkerings-/opbevaringspositioner | 2 |
| Opbevaringsrum | Ja |
| Bærehåndtag | Ja |
| Håndtag, antal | 1 |
| Håndtagstype | Standardhåndtag |
| Styreanordninger til håndtag | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Kontroltype | Knapper |
| Ergonomisk håndtag | Ja |
| Fingerspidskontrol | Ja |
| Vertikal opbevaring | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 312 mm |
| Dybde | 507 mm |
| Højde | 240 mm |
| Vægt | 5,79 kg |
Emballage indhold
| Støvsugerbørster inkluderet | Børste med LED-lys, Multifunktionel børste, Universal børste |