TRENDnet TI-F10S30 fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TI-F10S30
EAN: 710931160468
Varenummer: 1031643
fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.573,- DKK
(1.258,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TI-F10S30
EAN: 710931160468
Varenummer: 1031643
Produktbeskrivelse TRENDnet TI-F10S30 - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC enkelttilstand
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 30 km
Dimensioner (B x D x H) 6 cm x 5 cm x 3.5 cm
Vægt 90 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 30 km
Egenskaber Auto-negotiation, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP), til vægmontering, overstrømsbeskyttelse, indbygget DIP switch, 8KV ESD Protector, 6 KV strømstødsbeskyttelse
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Interface 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hun x 2
Inkluderet tilbehør DIN-skinnemonteringssæt, vægmonteringssæt, aftagelig terminalblok
MTBF (forventet tid mellem fejl) 510,304 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, IP40
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift 1.92 Watt
Bredde 6 cm
Dybde 5 cm
Højde 3.5 cm
Vægt 90 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

The TRENDnet's TI-F10S30 is a compact 00Base-FX fiber converter with hardened components rated for extreme industrial environments. It accommodates long distance networking with 100Base-FX single mode fiber over long distances.