TRENDnet TFC FSFP fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TFC-FSFP
EAN: 710931504668
Varenummer: 1031649
fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
434,- DKK
(347,20 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TFC-FSFP
EAN: 710931504668
Varenummer: 1031649
Produktbeskrivelse TRENDnet TFC FSFP - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SFP (mini-GBIC)
Model Ekstern
Kabeltype 10Base-T, 100Base-SX, 100Base-TX, 100Base-LX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 6 cm x 7.5 cm x 1.2 cm
Vægt 156 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-SX, 100Base-TX, 100Base-LX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Statusindikatorer Strøm, link/aktivitet
Egenskaber Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fuld dupleksmodus
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Interface 1 x Ethernet 100Base-SX/100Base-LX - SFP ¦ 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
Overensstemmelsesstandarder RoHS
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Strømforbrug ved drift 5 Watt
Bredde 6 cm
Dybde 7.5 cm
Højde 1.2 cm
Vægt 156 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 90% (non-condensing)

This compact Fiber Media Converter transforms 100Base-T (Copper) media to 100Base-SX/LX (Fiber) SFP media and vice versa. The 100Base-T RJ-45 port supports a full duplex connection at wire speed. The SFP slot supports both multimode (SX) or single-mode (LX) SFP modules.