StarTech.com Cisco SFP-10G-ZR Compatible SFP+ Module

StarTech.com Cisco SFP-10G-ZR Compatible SFP+ Module 10GBASE-ZR - Gigabit Ethernet SFP+ 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver - SFP+ transceiver modul - 10 GigE

Producent: StarTech
Produktnummer: SFP-10G-ZR-ST
EAN: 65030885980
Varenummer: F20651477
10GBASE-ZR - Gigabit Ethernet SFP+ 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver - SFP+ transceiver modul - 10 GigE

(Automatisk oversat) SFP-10G-ZR-ST er et Cisco SFP-10G-ZR-kompatibelt fibertrceceiver-modul, der er designet, programmeret og testet til at arbejde med Cisco-mærke-switches og routere. Det leverer pålidelig 10 GbE-forbindelse via fiberkabel til 10Gbase-ZR-kompatible netværk med en maksimal afstand på op til 80 km (49,7 mi).

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 11-03-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
6.761,- DKK
(5.408,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 11-03-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: StarTech
Produktnummer: SFP-10G-ZR-ST
EAN: 65030885980
Varenummer: F20651477
Produktbeskrivelse StarTech.com Cisco SFP-10G-ZR Compatible SFP+ Module - 10GBASE-ZR - Gigabit Ethernet SFP+ 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-ZR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Maks. overføringsafstand 80 km
OEM-producentækvivalent delnummer Cisco SFP-10G-ZR
Dimensioner (B x D x H) 5.84 cm x 1.39 cm x 1.37 cm
Vægt 24 g
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Designet for Cisco Nexus 93180YC-FX, 9372PX-E
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-ZR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 nm
Maks. overføringsafstand 80 km
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Interface 1 x Ethernet 10GBase-ZR - LC enkelttilstand hun x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl) 426,514,897 timer
Overensstemmelsesstandarder MSA
OEM-producentækvivalent delnummer Cisco SFP-10G-ZR
Strømforbrug ved drift 1 Watt
Bredde 5.84 cm
Dybde 1.39 cm
Højde 1.37 cm
Vægt 24 g
Bredde ved forsendelse 9 cm
Dybde ved forsendelse 11.5 cm
Højde ved forsendelse 3.1 cm
Vægt ved forsendelse 50 g
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Designet for Cisco Nexus 93180YC-FX, 9372PX-E
Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Samlet tilbagebetalingsbeløb:
Finansiering vælges som betalingsmetode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Express Bank
☃️ Info om COVID-19 restriktioner ☃️