ComNet FDX60S1B ComFit Data Transceiver

ComNet FDX60S1B ComFit Data Transceiver forlænger til serielport

Producent: ComNet
Produktnummer: FDX60S1B
EAN: 5712505097557
Varenummer: 715666
forlænger til serielport
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 23-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
4.230,- DKK
(3.384,00 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 23-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: ComNet
Produktnummer: FDX60S1B
EAN: 5712505097557
Varenummer: 715666
Produktbeskrivelse ComNet FDX60S1B ComFit Data Transceiver - forlænger til serielport
Enhedstype Forlænger til serielport
Model Ekstern
Kabeltype Seriel RS-232, seriel RS-422, seriel RS-485
Dataoverførselshastighed 250 Kbps
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Maks. overføringsafstand 69 km
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 15.5 cm x 13.5 cm x 2.8 cm
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype Forlænger til serielport
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Seriel RS-232, seriel RS-422, seriel RS-485
Dataoverførselshastighed 250 Kbps
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Liniekodningsformat Manchester
Maks. overføringsafstand 69 km
Statusindikatorer Strøm, send, modtag, loop
Egenskaber Overstrømsbeskyttelse
Interface 1 x RS-232/422/485 - terminalblok ¦ 1 x netværk - ST single-mode hun
Rackmonteringspakke Valgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC Part 15, RoHS, cULus, NEMA TS-2, NEMA TS-1
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Strømforbrug ved drift 4 Watt
Bredde 15.5 cm
Dybde 13.5 cm
Højde 2.8 cm
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

The ComNet FDX60 series data transceivers provide point-to-point transmission of simplex or duplex EIA RS232/RS422/RS485 data signals over one or two optical fibers. The transceivers are transparent to data encoding allowing
for broad-range compatibility.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank