Glemt adgangskode?
Opret konto

QLogic Dual Port 10GbE SFP+ Embedded VFA

QLogic Dual Port 10GbE SFP+ Embedded VFA netværksadapter - 2 porte

Producent Lenovo
Produkt nr. 90Y6454
EAN 0883436134910
Varenummer 455392
2.001,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 02/07/2017
Mere info
Produktbeskrivelse QLogic Dual Port 10GbE SFP+ Embedded VFA - netværksadapter - 2 porte
Enhedstype Netværksadapter
Grænseflade (bus) type Advanced Mezzanine Card (AMC)
Dimensioner (B x D x H) 1.7 cm x 16 cm x 6 cm
Antal porte 2 porte
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Netværks/overføselsprotokol TCP/IP, UDP/IP
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1Qaz
Systemkrav SuSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server, VMware ESX Server, Red Hat Enterprise Linux Server
Designet for System x3550 M4; x3650 M4; x3650 M4 HD
Enhedstype Netværksadapter - 2 porte
Grænseflade (bus) type Advanced Mezzanine Card (AMC)
Forbindelsesteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Netværks/overføselsprotokol TCP/IP, UDP/IP
Egenskaber Fejltolerance, aktivitet, VLAN-understøttet, IPv6 understøttet, Jumbo Frames support, TCP Chimney Offload support, IPv4 support, teaming support, PXE support, Large Send Offload (LSO), adaptiv lastafbalancering (ALB)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1Qaz
Interface 2 x netværk - SFP+
Kompatible åbninger 1 x Advanced Mezzanine Card (AMC)
OS nødvendig SuSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server, VMware ESX Server, Red Hat Enterprise Linux Server
Bredde 1.7 cm
Dybde 16 cm
Højde 6 cm
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 55 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 93 % (ikke-kondenserende)
Designet for Lenovo System x3550 M4 ¦ Lenovo System x3650 M4 ¦ Lenovo System x3650 M4 HD

The QLogic Dual Port 10GbE SFP+ Embedded Virtual Fabric Adapter (VFA) is a 10 Gigabit Ethernet adapter designed to fit in to a dedicated slot in servers. This card design allows you to use the server's standard PCIe slots for other technologies. The adapter connects to SFP+ Multimode Fiber SR optical modules and DAC cables. With the addition of a license upgrade, this adapter also supports full hardware offload for the Fiber Channel over Ethernet (FCoE) protocol or iSCSI processing. The QLogic Dual Port 10GbE SFP+ Embedded VFA enables you to divide up each 10 Gb port on the adapter in to as many as four virtual NICs (vNICs) for a total of eight vNICs per adapter. This switch-independent feature uses IEEE 802.1Q VLAN tagging to ensure isolated data traffic and is ideal for virtualized workloads where many NICs are required for performance and scalability.

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.