PeakOptical SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 8GB Fibre Channel (KB)

Producent: PeakOptical
Produktnummer: PSFP10-3831MFB
EAN: 5711737007853
Varenummer: F3282592
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 8GB Fibre Channel (KB)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 19-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.180,- DKK
(944,00 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 19-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: PeakOptical
Produktnummer: PSFP10-3831MFB
EAN: 5711737007853
Varenummer: F3282592
Produktbeskrivelse PeakOptical - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 8GB Fibre Channel (KB)
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Dataoverførselshastighed 8.5 Gbps
Dataforbindelsesprotokol 8GB Fibre Channel (KB)
Maks. overføringsafstand 300 m
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 8GB Fibre Channel (KB)
Dataoverførselshastighed 8.5 Gbps
Maks. overføringsafstand 300 m
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)

PeakOptical's PSFP10-3831MF optical transceivers are designed for 10 Gbps serial optical interfaces for data communications with multimode fiber (MMF). The transceiver can support 1.25 Gbps to 11.1 Gbps. The transceiver designs are optimized for high performance and cost effective to supply customers the best solutions for datacom applications.