PeakOptical GBIC transceiver modul - GigE

Producent: PeakOptical
Produktnummer: PGBIC-33115SF
EAN: 5711737005842
Varenummer: 953847
GBIC transceiver modul - GigE

(Automatisk oversat) PeakOptical's PGBIC-33115SF-transceiver er et højtydende og omkostningseffektivt modul til serielle optiske datakommunikationsapplikationer. Grænsefladekonvertere opfylder GBIC-standarden Rev.5.5. Dette modul er designet til fiber med en tilstand og fungerer ved bølgelængden på 1310 nm. Transmissionssektionen indeholder en avanceret FP til single-mode med temperaturkompensation og automatisk effektstyringskredsløb (APC). Modtagersektionen indeholder en effektiv InGaAs / InP PIN-fotodiode med AGC til bred dynamisk rækkevidde.

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 01-04-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.084,- DKK
(867,20 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 01-04-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: PeakOptical
Produktnummer: PGBIC-33115SF
EAN: 5711737005842
Varenummer: 953847
Produktbeskrivelse PeakOptical - GBIC transceiver modul - GigE
Enhedstype GBIC transceiver modul - SC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Effekt DC 5 V
Dimensioner (B x D x H) 3.331 cm x 6.535 cm x 1.195 cm
Enhedstype GBIC transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2
Kompatible åbninger 1 x GBIC
Overensstemmelsesstandarder TUV, FCC, RoHS, Laser Class 1, IEC 60825-1
Nødvendig spænding DC 5 V
Bredde 3.331 cm
Dybde 6.535 cm
Højde 1.195 cm
☃️ Info om COVID-19 restriktioner ☃️