TRENDnet TEG MGBS10 - 1.25Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TRENDnet
Produkt nr.: TEG-MGBS10
EAN: 710931501612

The TEG-MGBS10 Mini-GBIC Single Mode module works with standard Mini-GBIC slots on most switches. This Single Mode LC Type module spans distances up to 10 km (6.2 miles) and includes 1 x 1000 Mbps-LX (LC-Type) Mini-GBIC connector.

Tilføj til kurv

DKK 588,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 19/12 2016



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTRENDnet TEG MGBS10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC single-mode
ModelIndstiksmodul
Kabeltype1000Base-LX
Dataoverførselshastighed1.25 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand10 km
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-LX
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1.25 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand10 km
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3z
Interface1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger1 x SFP (mini-GBIC)
Service & Support5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x