TP-LINK MC220L - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TP-LINK
Produkt nr.: MC220L
EAN: 6935364030476

The MC220L is a media converter designed to convert 1000Base-SX/LX/LH fiber to 1000Base-T copper media or vice versa. Designed under IEEE802.3ab 1000Base-T and IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH standards, the MC220L is designed for use with multi-mode/single-mode fiber cable utilizing the SC/LC-Type connector. It works at 850nm on both transmitting and receiving data when adopting multi-mode fiber and 1310nm on both transmitting and receiving data when adopting single-mode.
Other features of this module include the ability to be used as a standalone device (no chassis required) or with TP-Link's 19"system chassis, Auto MDI/MDI-X for TX port, and front panel status LEDs. The MC220L will transmit at extended fiber optic distances utilizing multi-mode fiber up to 0.55 kilometers and 10 kilometers when utilizing single-mode fiber.

Tilføj til kurv

DKK 336,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 1-3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTP-LINK MC220L - fibermedieomformer - Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SFP (mini-GBIC)
ModelEkstern
Kabeltype1000Base-LX, 1000Base-SX, 1000Base-LH
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm / 1310 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand10 km
Dimensioner (B x D x H)9.5 cm x 7.3 cm x 2.7 cm
Designet forP/N: TL-MC1400
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-LX, 1000Base-SX, 1000Base-LH
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm / 1310 nm
Maks. overføringsafstand10 km
EgenskaberDatatransport, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fuld dupleksmodus
OverensstemmelsesstandarderFCC
Ekspansionsåbninger1 (total) / 1 (fri) x SFP (mini-GBIC)
Interface1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
StrømenhedEkstern strømforsyning
Bredde9.5 cm
Dybde7.3 cm
Højde2.7 cm
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur40 °C
Fugtighedsgrad ved brug10 - 90%
Designet forP/N: TL-MC1400
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x