TP-LINK MC210CS - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TP-LINK
Produkt nr.: MC210CS
EAN: 6935364030445

The MC210CS is a media converter designed to convert 1000BASE-LX/LH fiber to 1000Base-T copper media or vice versa. Designed under IEEE802.3ab 1000Base-T and IEEE802.3z 1000Base-LX/LH standards, the MC210CS is designed for use with single-mode fiber cable utilizing the SC-Type connector. The MC210CS supports longwave (LX) laser specification at a full wire speed forwarding rate. It works at 1310nm on both transmitting and receiving data.
Other features of this module include the ability to be used as a stand alone device (no chassis required) or with TP-LINK's 19''system chassis, Auto MDI/MDI-X for TX port, and front panel status LEDs. The MC210CS will transmit at extended fiber optic distances utilizing single-mode fiber up to 15 kilometers.

Tilføj til kurv

DKK 544,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 14/12 2016



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTP-LINK MC210CS - fibermedieomformer - Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelEkstern
Kabeltype1000Base-FX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand15 km
Dimensioner (B x D x H)9.5 cm x 7.3 cm x 2.7 cm
Designet forP/N: TL-MC1400
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-FX, 1000Base-T
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand15 km
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, strøm, modtag
EgenskaberDatatransport, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fuld dupleksmodus
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Interface1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
1 x Ethernet 1000Base-FX - SC single-mode hun x 2
StrømenhedEkstern strømforsyning
Bredde9.5 cm
Dybde7.3 cm
Højde2.7 cm
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur40 °C
Fugtighedsgrad ved brug10 - 90%
Designet forP/N: TL-MC1400
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x