Moxa IMC-P101 series IMC-P101-S-SC - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 44961M
EAN: 5703431449619

IMC-P101 series Ethernet-to-fiber media converters provide Ethernet media conversion from 10/100BaseT(X) to 100BaseFX (with SC or ST connectors). These converters are classified as power source equipment (PSE), and when used in this way provide up to 15.4 watts to IEEE 802.3af compliant powered devices (PDs), eliminating the need for additional wiring. The IMC-P101 converters support IEEE 802.3/802.3u/802.3x with 10/100M, full/half-duplex, and MDI/MDI-X auto-sensing, providing a complete solution for your industrial Ethernet network.

Tilføj til kurv

DKK 5.252,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa IMC-P101 series IMC-P101-S-SC - medieomsætter - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeMedieomsætter - RJ-45 / SC single-mode
ModelMonterbar på DIN rail
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand40 km
Power Over Ethernet (PoE)PoE
EffektDC 48 V
Dimensioner (B x D x H)5.2 cm x 12.2 cm x 14.4 cm
Vægt0.53 kg
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeMedieomsætter
ModelMonterbar på DIN rail
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand40 km
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, strøm
EgenskaberAuto-sensing per device, MDI/MDI-X switch, power over Ethernet (PoE), auto-negotiation, gem og send, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus
OverensstemmelsesstandardercUL, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, FCC Part 15, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, RoHS, EN 61000-4-8, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, CISPR, IEC 60529 IP30
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)435,210 timer
Power Over Ethernet (PoE)PoE
Nødvendig spændingDC 48 V
Bredde5.2 cm
Dybde12.2 cm
Højde14.4 cm
Vægt0.53 kg
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x