Moxa IMC-21A-M-ST - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 45449M
EAN: 5703431454491

The IMC-21A industrial media converters are entry-level 10/100BaseT(X) to 100BaseFX media converters designed to provide reliable and stable operation in harsh industrial environments. The converters can operate reliably in temperatures ranging from -40 to 75°C. The rugged hardware design ensures that your Ethernet equipment can withstand demanding industrial conditions. The IMC-21A converters are easy to mount on a DIN-Rail or in distribution boxes.

Tilføj til kurv

DKK 1.713,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa IMC-21A-M-ST - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / ST multimodus
ModelMonterbar på DIN rail
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1300 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand5 km
Dimensioner (B x D x H)3 cm x 7.9 cm x 12.5 cm
Vægt170 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelMonterbar på DIN rail
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1300 nm
Maks. overføringsafstand5 km
StatusindikatorerPortstatus, kollisionsstatus, strøm
EgenskaberDatatransport, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
OverensstemmelsesstandarderEN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, RoHS, UL 60950-1, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, FCC CFR47 Part 15 B Class A
Interface1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode hun x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)353,000 timer
Bredde3 cm
Dybde7.9 cm
Højde12.5 cm
Vægt170 g
Service & Support5 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur-10 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x