Moxa IMC-21-S-SC - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 41205M
EAN: 5703431412057

The IMC-21 industrial media converters are entry-level 10/100BaseT(X) to 100BaseFX media converters designed to provide reliable and stable operation in harsh industrial environments. The converters are a cost-effective solution that run on either a 12 to 48 VDC power input and can operate reliably in temperatures ranging from -10 to 60°C. The rugged hardware design ensures that your Ethernet equipment can withstand demanding industrial conditions. The IMC-21 converters are easy to mount on a DIN-Rail or in distribution boxes.

Tilføj til kurv

DKK 2.353,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa IMC-21-S-SC - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelMonterbar på DIN rail
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand40 km
EffektDC 12 - 48 V
Dimensioner (B x D x H)2.5 cm x 9.7 cm x 10.9 cm
Vægt125 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelMonterbar på DIN rail
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand40 km
StatusindikatorerPortstatus, strøm
EgenskaberDatatransport, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
OverensstemmelsesstandarderEN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, RoHS, EN 61000-4-8, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, cULus, FCC Part 15 B Class A, IP30, China RoHS, EN 55022 Class A
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)353,000 timer
Nødvendig spændingDC 12 - 48 V
Bredde2.5 cm
Dybde9.7 cm
Højde10.9 cm
Vægt125 g
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur10 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x