Moxa IMC-101-S-SC-80 - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 40156M
EAN: 5703431401563

The IMC-101 industrial media converters provide industrial-grade media conversion between 10/100BaseT(X) and 100BaseFX (SC/ST connectors). The IMC-101 converters' reliable industrial design is excellent for keeping your industrial automation applications running continuously, and each IMC-101 converter comes with a relay output warning alarm to help prevent damage and loss. The IMC-101 media converters are designed for harsh industrial environments, such as in hazardous locations (Class 1, Division 2/Zone 2, IECEx, DNV, and GL Certification), and comply with FCC, UL, and CE standards. The IMC-101 series is available in models that support an operating temperature from 0 to 60°C. All IMC-101 series converters are subjected to a 100% burn-in test.

Tilføj til kurv

DKK 11.481,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 20/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa IMC-101-S-SC-80 - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelMonterbar på DIN rail
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand80 km
EffektDC 12 - 45 V
Dimensioner (B x D x H)5.36 cm x 10.5 cm x 13.5 cm
Vægt630 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelMonterbar på DIN rail
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand80 km
StatusindikatorerPortstatus, strøm, mislykket
EgenskaberAuto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP), til vægmontering
OverensstemmelsesstandardercUL, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, RoHS, EN 61000-4-8, UL 60950-1, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, FCC Part 15 B Class A, IECEx, DNV, IP30, China RoHS, EN 55022 Class A, ATEX Zone 2
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode x 2
MonteringspakkeValgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl)401,000 timer
OverskudsspændingJa
Nødvendig spændingDC 12 - 45 V
Bredde5.36 cm
Dybde10.5 cm
Højde13.5 cm
Vægt630 g
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x