Cisco - 40Gbps Beige

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Linksys
Produkt nr.: QSFP-40G-SR4=
EAN: 882658439759

The Cisco 40GBASE QSFP+ (Quad Small Form-Factor Pluggable Plus) modules offer customers a wide variety of high-density 40 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, high-performance computing networks, enterprise core and distribution layers, and service provider transport applications.
The Cisco 40GBASE-SR4 QSFP+ Module supports link lengths of 100 m and 150 m respectively on laser-optimized OM3 and OM4 multimode fiber cables. It primarily enables high-bandwidth 40G optical links over ribbon fiber cables terminated with multi-fiber connectors, and could also be used along with ribbon to duplex fiber breakout cables for connectivity to four 10GBASE-SR optical interfaces.

Tilføj til kurv

DKK 17.057,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 2-3 dage


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseCisco - QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit Ethernet
EnhedstypeQSFP+ transceiver modul - MPO multi-mode
ModelIndstiksmodul
Kabeltype40GBASE-SR4
Dataoverførselshastighed40 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Dataforbindelsesprotokol40 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand150 m
Dimensioner (B x D x H)1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
Vægt100 g
Producentgaranti90 dages garanti
Designet forASR 9000 Series 1-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter, 2-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter; Nexus 2248PQ 10GE Fabric Extender, 3016Q, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 6001
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeQSFP+ transceiver modul
ModelIndstiksmodul
FarveBeige
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype40GBASE-SR4
Dataforbindelsesprotokol40 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed40 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand150 m
OverensstemmelsesstandarderLaser Class 1, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, MSA, GR-20-CORE, GR-1435-CORE
Interface1 x 40Gb Ethernet - MPO multi-mode
Kompatible åbninger1 x QSFP+
Bredde1.84 cm
Dybde7.24 cm
Højde1.35 cm
Vægt100 g
Service & Support90 dages garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
Designet forCisco ASR 9000 Series 1-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter, 2-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter
Cisco Nexus 2248PQ 10GE Fabric Extender, 3016Q, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 6001
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x