Intellinet - 1000Mbps Sort

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: INTELLINET
Produkt nr.: 506533
EAN: 766623506533

The Intellinet Network Solutions Gigabit Ethernet media converter was specifically designed to offer the network designer a device for migration from copper-based Ethernet to Fiber Ethernet. Now migration or expansion of existing networks can be achieved with minimum cost and complexity. The converter is completely transparent to the network so the network performs exactly the way it did before - only now it can support both copper and fiber mediums.

Tilføj til kurv

DKK 935,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 12/12 2016



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseIntellinet - fibermedieomformer - Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
ModelEkstern
Kabeltype1000Base-SX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed1000 Mbps
Optisk bølgelængde850 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand550 m
Dimensioner (B x D x H)7 cm x 10.7 cm x 2.6 cm
Vægt0.5 kg
Producentgaranti3 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
FarveSort
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-SX, 1000Base-T
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1000 Mbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand550 m
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, dupleksmodus for port, strøm
EgenskaberAuto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderFCC Klasse B-certificeret
Interface1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45
1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode
StrømenhedEkstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift2.5 Watt
Bredde7 cm
Dybde10.7 cm
Højde2.6 cm
Vægt0.5 kg
Service & Support3 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug10 - 90 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x