HPE - 10Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: HP (Hewlett packard)
Produkt nr.: J9150A
EAN: 5711045236099

The HP J9150A is a 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit SR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 300 m on multimode fiber.

Tilføj til kurv

DKK 1.284,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseHPE - SFP+ transceiver modul - 10 Gigabit Ethernet
EnhedstypeSFP+ transceiver modul - LC/UPC multi-mode
ModelIndstiksmodul
Kabeltype10GBase-SR
Dataoverførselshastighed10 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Dataforbindelsesprotokol10 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand300 m
Dimensioner (B x D x H)1.4 cm x 5.6 cm x 1.2 cm
Vægt20 g
Designet forAruba 2930F 24G, 2930F 48G, 5406; HPE 6120XG, 6600-24G-4XG, 6600-48G-4XG; Modular Smart Array P2000 G3; ProLiant DL360p Gen8
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP+ transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10GBase-SR
Dataforbindelsesprotokol10 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed10 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand300 m
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3ae
Interface1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/UPC multi-mode x 2
Kompatible åbninger1 x SFP+
Bredde1.4 cm
Dybde5.6 cm
Højde1.2 cm
Vægt20 g
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
Designet forAruba 2930F 24G 4SFP+, 2930F 24G PoE+ 4SFP+, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zl
HPE 6120XG Blade Switch, 6600-24G-4XG Switch, 6600-48G-4XG Switch
HPE Modular Smart Array P2000 G3 10GbE iSCSI Dual Controller SFF Array System, P2000 G3 iSCSI Dual Controller SFF Bundle
HPE ProLiant DL360p Gen8, DL360p Gen8 Base, DL360p Gen8 CMS, DL360p Gen8 Entry, DL360p Gen8 High Performance
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x