Edimax ET 913SSC1+ - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Edimax
Produkt nr.: ET-913SSC1+
EAN: 4710700925966

ET-913+ series converts the signals between two different transmission medium, allowing user a simple and cost-effective method to migrate between UTP cable and fiber optic cable. It can transmit signals up to 550m (multimode) and 10/20/30/60km (single-mode) in fiber medium, allowing users to extend network.

Tilføj til kurv

DKK 1.350,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 9/3 2017



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseEdimax ET 913SSC1+ - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelEkstern
Kabeltype10Base-T, 1000Base-LX, 100Base-TX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand10 km
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 1000Base-LX, 100Base-TX, 1000Base-T
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand10 km
EgenskaberAuto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 hun
1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x