Edimax ET 912SSC3+ - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Edimax
Produkt nr.: ET-912SSC3+

Edimax's full series of media converter are designed to meet the needs for massive optical fiber network, provide the whole Ethernet/Fast Ethernet network implementation. ET-912 series convert the signals between two different transmission medium, allowing user a simple and cost-effective method to migrate between UTP cable and fiber optic cable.
ET-912 series are fully compliant with IEEE 802.3 10Base-T and 802.3u 100Base-TX, 100Base-FX standards. The device comes with one RJ-45 port to connect to a 10/100Base-TX device such as workstation or switch and one fiber connection to connect a 100Base-FX device. ET-912 series have turned the function more like a 2 ports switch than a traditional converter. User can get all switching benefits such as frames checking and filtering. User could monitor the device through feature LED. In addition, fiber link alarm could allow user to monitor and maintain their critical fiber link more effectively.

Tilføj til kurv

DKK 805,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 3/3 2017



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseEdimax ET 912SSC3+ - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelIndstiksmodul
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand30 km
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand30 km
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hun x 2
Kompatible åbninger1 x Ekspansionsholder
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x