Allied Telesis AT MC13 - 10Mbps Hvid

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Allied Telesis
Produkt nr.: AT-MC13-20
EAN: 767035192680

This is a 10Base-T to 10Base-FL with ST fiber Ethernet Media converter multimode connector. It works reliably at the distances up to 2 kilometers. The Allied Telesis' range of Ethernet Media converters provides a complete family of conversion devices, allowing users to extend the size of UTP networks with the use of fiber cabling. Supporting all major fiber connectors, with support for both multi and single mode fiber, these converters can be used to extend networks with up to 15 km of fiber. All the media converters with a UTP connection feature an internal MDI/MDIX switch, allowing the converter to be connected to either a PC, hub or switch with a simple UTP cable. The media converters also allow the installer to test the integrity of fiber connection, by forcing the converters to communicate over the fiber cable. This 'Link Test' feature allows installers to check for cable faults without the need for expensive fiber optic test equipment

Tilføj til kurv

DKK 1.278,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 2-3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseAllied Telesis AT MC13 - transceiver - Ethernet
EnhedstypeTransceiver - RJ-45 / ST multimodus
ModelEkstern - desktopmodel
LokaliseringEngelsk / Europa
Kabeltype10Base-T, 10Base-FL
Dataoverførselshastighed10 Mbps
DataforbindelsesprotokolEthernet
Maks. overføringsafstand2 km
EffektAC 220 V
Dimensioner (B x D x H)10.5 cm x 9.5 cm x 2.5 cm
Vægt0.3 kg
ProducentgarantiBegrænset livtidsgaranti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeTransceiver
ModelDesktopmodel - ekstern
FarveHvid
LokaliseringEngelsk / Europa
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 10Base-FL
DataforbindelsesprotokolEthernet
Dataoverførselshastighed10 Mbps
Maks. overføringsafstand2 km
StatusindikatorerKollisionsstatus, strøm, tilslutning OK, modtag
EgenskaberKomplet duplex ydeevne
OverensstemmelsesstandarderUL
Interface1 x Ethernet 10Base-FL - ST multi-mode hun - 2
Tilslutninger1 x netværk - Ethernet 10Base-T - RJ-45 han - 1
StrømenhedEkstern strømforsyning
Nødvendig spændingAC 220 V ± 10%
Strømforsyning6 Watt
Bredde10.5 cm
Dybde9.5 cm
Højde2.5 cm
Vægt0.3 kg
Service & SupportBegrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - livstid - bring-ind
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur50 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 80%
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x