Allied Telesis AT MC115XL - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Allied Telesis
Produkt nr.: AT-MC115XL-60
EAN: 767035192666

Allied Telesis media converters allow you to connect disparate cable types in your network. SC fiber connectors are used primarily for Fast Ethernet and Gigabit, while ST fiber connectors are used primarily for Ethernet and Fast Ethernet. Media conversion offers you the ability to extend network distances by adding fiber only where it is needed, add devices without replacing costly cable, keep pace with changing technology and integrate high-bandwidth devices into the network.

Tilføj til kurv

DKK 1.863,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 2/1 2017



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseAllied Telesis AT MC115XL - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - ST multimodus / RJ-45
ModelEkstern
Kabeltype10Base-T, 100Base-SX, 100Base-TX, 10Base-FL (ST)
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde850 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand2 km
Dimensioner (B x D x H)10.5 cm x 9.5 cm x 2.5 cm
Vægt0.3 kg
Miljømæssige standarderENERGY STAR kvalificeret
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-SX, 100Base-TX, 10Base-FL (ST)
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand2 km
StatusindikatorerPortstatus, ports transmissionshastighed, strøm, testmodus
EgenskaberAuto-negotiation, VLAN-understøttet, MissingLink, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Jumbo Frames support
OverensstemmelsesstandarderFCC Klasse B-certificeret, FCC Klasse A certificeret, CSA, UL, TUV, cUL, CSA NRTL/C
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 10Base-FL/100Base-SX - ST multi-mode hun x 2
ENERGY STAR kvalificeretJa
StrømenhedEkstern strømforsyning
Bredde10.5 cm
Dybde9.5 cm
Højde2.5 cm
Vægt0.3 kg
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur50 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95%
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x