AirLive SFP-SX - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: AirLive
Produkt nr.: SFP-SX V2
EAN: 4719869616999

The SFP-SX is a high performance and cost-effective module for serial optical data communication applications specified for multimode of 1.25 Gb/s. The module is intended for multimode fiber, operates at a nominal wavelength of 850 nm. The module is a duplex LC connector transceiver designed for use in Gigabit Ethernet applications and to provide IEEE-802.3z compliant link for 1.25 Gb/s short reach applications.

Tilføj til kurv

DKK 593,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 27/12 2016



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseAirLive SFP-SX - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
ModelIndstiksmodul
Kabeltype1000Base-SX
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand500 m
Dimensioner (B x D x H)6.7 cm x 1.3 cm x 0.9 cm
Vægt16 g
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-SX
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand500 m
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3z, IEEE 802.3ae
Interface1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode
Kompatible åbninger1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde6.7 cm
Dybde1.3 cm
Højde0.9 cm
Vægt16 g
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x