TRENDnet TFC-1000MGA - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TRENDnet
Produkt nr.: TFC-1000MGA
EAN: 710931504569

TRENDnet's 100/1000Base-T to SFP media converter, model TFC-1000MGA, is a reliable Plug-and-Play fiber-to-Ethernet converter in a compact form factor. This versatile fiber converter supports both multi-mode (SX) and single-mode (LX) fiber standards for transmission distances of up to 80 kilometers.
The mini-GBIC slot and Gigabit Ethernet port auto-negotiate between 100 and 1000 Mbps transmission speeds. Diagnostic LEDs on the front of the converter convey device status. Control auto-negotiation (forced/auto-negotiation) and Link Loss Return (enable/disable) with an internal dip-switch. This sturdy metal housed converter can be installed as a standalone unit.

Tilføj til kurv

DKK 533,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 2-3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTRENDnet TFC-1000MGA - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SFP (mini-GBIC)
ModelEkstern
Kabeltype10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed1 Gbps
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Dimensioner (B x D x H)12 cm x 8.8 cm x 2.5 cm
Vægt285 g
Producentgaranti3 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
StatusindikatorerStrøm, mislykket, link/aktivitet
EgenskaberKomplet duplex ydeevne, auto-negotiation, Link Loss Return (LLR), Link Loss Carry Forward (LLCF), til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderPlug and Play, FCC
Ekspansionsåbninger1 (total) / 1 (fri) x SFP (mini-GBIC)
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
StrømenhedEkstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift5 Watt
Bredde12 cm
Dybde8.8 cm
Højde2.5 cm
Vægt285 g
Service & Support3 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur40 °C
Fugtighedsgrad ved brug0 - 90% (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x