Moxa EtherDevice Switch EDS-P308-MM-SC - 6-port

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 43459M
EAN: 5703431434592

The EDS-P308 switches are smart, 8-port, unmanaged Ethernet switches supporting PoE (Power-over-Ethernet) on ports 1 to 4. The switches are classified as power source equipment (PSE), and when used in this way, the EDS-P308 switches enable centralization of the power supply and provide up to 15.4 watts of power per port. The switches can be used to power IEEE 802.3af compliant powered devices (PD), eliminating the need for additional wiring, and support IEEE 802.3/802.3u/802.3x with 10/100M, full/half-duplex, MDI/MDI-X auto-sensing to provide an economical solution for your industrial Ethernet network. In addition, the built-in relay warning function alerts network engineers when power failures or port breaks occur.

Tilføj til kurv

DKK 5.309,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa EtherDevice Switch EDS-P308-MM-SC - switch - 6 porte - ikke administreret - DIN monterbar på skinne
EnhedstypeSwitch - 6 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte4 x 10/100 + 2 x 10/100 (PoE) + 2 x 100Base-FX
Maks. afstand for overførsel5 km
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberDatatransport, komplet duplex ydeevne, power over Ethernet (PoE), auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, Broadcast Storm Control, til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x
EffektDC 48 V
Dimensioner (B x D x H)5.36 cm x 10.5 cm x 13.5 cm
Vægt840 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSwitch - 6 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte4 x 10/100 + 2 x 10/100 (PoE) + 2 x 100Base-FX
Optisk bølgelængde1300 nm
Maks. afstand for overførsel5 km
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberRedundant Power System (RPS) konnektor
OverensstemmelsesstandarderCISPR 22 Klasse A, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, FCC Part 15 B Class A, IP30
Indbygget udstyrLED-panel
StatusindikatorerPorts transmissionshastighed, strøm
Interface4 x 100Base-TX - RJ-45
2 x 100Base-TX - RJ-45 - PoE
2 x 100Base-FX - SC multi-mode x 2
StrømenhedIntern strømforsyning
Nødvendig spændingDC 48 V
Bredde5.36 cm
Dybde10.5 cm
Højde13.5 cm
Vægt840 g
Service & Support5 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x