Moxa EDS-316-MM-ST - 16-port Switch

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 41499M
EAN: 5703431414990

The EDS-316 are 16-port Ethernet switches that provide an economical solution for your industrial Ethernet connections. The built-in relay warning function alerts network engineers when power failures or port breaks occur, and the switches are designed for harsh industrial environments. The switches comply with FCC, TÜV, UL, and CE standards, and come in two model types. Both models undergo a 100% burn-in test to ensure that they fulfill the special needs of industrial automation control applications. The EDS-316 switches can be installed easily on a DIN-rail or in a distribution box.

Tilføj til kurv

DKK 5.888,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 19/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa EDS-316-MM-ST - switch - 16 porte - ikke administreret - DIN monterbar på skinne
EnhedstypeSwitch - 16 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberDatatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, Broadcast Storm Control, til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
EffektDC 9.6 - 60 V
Dimensioner (B x D x H)8 cm x 10.5 cm x 13.5 cm
Vægt1.14 kg
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSwitch - 16 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberDatatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, Broadcast Storm Control, til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderCISPR 22 Klasse A, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, FCC Part 15, EN 61000-4-5, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508
StatusindikatorerPorts transmissionshastighed, strøm
Interface14 x 100Base-TX - RJ-45
2 x 100Base-FX - ST multi-mode x 2
Nødvendig spændingDC 9.6 - 60 V
MTBF (forventet tid mellem fejl)257,000 timer
Bredde8 cm
Dybde10.5 cm
Højde13.5 cm
Vægt1.14 kg
Service & Support5 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Min. lagertemperatur-40 °C
Maks. Opbevaringstemperatur85 °C
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x