StarTech.com Cisco Compatible Gigabit Fiber SFP Transceiver Module MM LC - 1.25Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: StarTech
Produkt nr.: SFPGLCSXMMST
EAN: 065030849692

Add, replace or upgrade SFP modules on Gigabit fiber equipment. The SFPGLCSXMMST Cisco Compatible Gigabit Fiber SFP Transceiver Module MM LC - 550m (1804 ft) is built to comply with MSA (Multi-Sourcing Agreement) standards to offer a cost-effective way to add, replace or upgrade a Multimode LC port on your Gigabit fiber networking equipment or fiber media converter.
Supporting data rates up to 1.25 Gbps, this LC Mini-GBIC module can be installed into any fiber networking device with an MSA or Cisco compliant SFP port. Delivering both convenience and scalability, this fiber transceiver is fully hot-pluggable, which enables you to install the module without interrupting network traffic or requiring a device reboot.
This 850nm multi-mode SFP module is compatible with the Cisco GLC-SX-MM transceiver. Also a perfect accessory for the StarTech.com PCI Express Open SFP NIC (PEX1000SFP2), or Gigabit POE Open SFP Media Converter (ET1110PSE) products.

Tilføj til kurv

DKK 558,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseStarTech.com Cisco Compatible Gigabit Fiber SFP Transceiver Module MM LC - 550m (Mini-GBIC) - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
ModelIndstiksmodul
Kabeltype1000Base-SX
Dataoverførselshastighed1.25 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand550 m
Dimensioner (B x D x H)1.2 cm x 6 cm x 1 cm
Vægt16 g
ProducentgarantiBegrænset livtidsgaranti
Designet forP/N: PEX1000SFP2
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-SX
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1.25 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand550 m
EgenskaberKomplet duplex ydeevne, halv dupleksmodus
OverensstemmelsesstandarderUL, FCC, RoHS, MSA
Interface1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Kompatible åbninger1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde1.2 cm
Dybde6 cm
Højde1 cm
Vægt16 g
Service & SupportBegrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
Fugtighedsgrad ved brug30 - 70%
Designet forP/N: PEX1000SFP2
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x