Intellinet Fast Ethernet Media Converter - 100Mbps Sort

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: INTELLINET
Produkt nr.: 506502
EAN: 766623506502

The Intellinet Network Solutions Gigabit Ethernet media converter was specifically designed to offer the network designer a device for migration from copper-based Ethernet to Fiber Ethernet. Now migration or expansion of existing networks can be achieved with minimum cost and complexity. The converter is completely transparent to the network so the network performs exactly the way it did before - only now it can support both copper and fiber mediums.

Tilføj til kurv

DKK 679,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 24/2 2017



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseIntellinet Fast Ethernet Media Converter - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
ModelEkstern
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand2 km
Dimensioner (B x D x H)7 cm x 10.7 cm x 2.6 cm
Vægt0.5 kg
Producentgaranti3 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
FarveSort
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand2 km
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, ports transmissionshastighed, dupleksmodus for port
EgenskaberDatatransport, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fuld dupleksmodus
OverensstemmelsesstandarderFCC Klasse B-certificeret
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode
StrømenhedEkstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift2.5 Watt
Bredde7 cm
Dybde10.7 cm
Højde2.6 cm
Vægt0.5 kg
Service & SupportBegrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
Fugtighedsgrad ved brug10 - 90 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x