Allied Telesis AT FS202 - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Allied Telesis
Produkt nr.: AT-FS202-20
EAN: 767035192710

The AT-FS202 series of two-port Fast Ethernet switches interconnect segments of Ethernet and Fast Ethernet networks to upgrade, extend and relieve network congestion where it's needed. The switches not only provide a means for connecting to a new network media or speed, but they further improve performance by providing a means to segment networks into smaller, connected subnets.

Tilføj til kurv

DKK 1.523,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 28/2 2017



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseAllied Telesis AT FS202 - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
ModelEkstern
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand2 km
EffektAC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H)10.5 cm x 9.5 cm x 2.5 cm
Vægt318 g
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
MAC adresse table størrelse2K indtastningshukommelse
Maks. overføringsafstand2 km
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, kollisionsstatus, ports transmissionshastighed, dupleksmodus for port, strøm
EgenskaberAuto-negotiation, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus
OverensstemmelsesstandarderFCC Klasse A certificeret, CSA, UL, TUV, cUL, RoHS
Interface1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode hun x 2
1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
RackmonteringspakkeValgfri
TAA kompatibelJa
StrømenhedEkstern strømforsyning
Nødvendig spændingAC 120/230 V ( 50/60 Hz )
Strømforbrug ved drift6 Watt
Bredde10.5 cm
Dybde9.5 cm
Højde2.5 cm
Vægt318 g
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur40 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95%
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x