StarTech.com 10m Fiber Optic Cable - Netværkskabel

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: StarTech
Produkt nr.: 50FIBLCSC10
EAN: 065030803052

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable. The 50FIBLCSC10 10m LSZH LC to SC Fiber Cable features 50/125 micron fiber for high-speed, high bandwidth data transmissions over Gigabit Ethernet and Fiber Channel networks, with support for duplex multimode applications.
This LC-SC patch cable is housed in a LSZH (Low-Smoke, Zero-Halogen) flame retardant jacket, to ensure minimal smoke, toxicity and corrosion when exposed to high sources of heat, in the event of a fire. Making it ideal for use in industrial settings, central offices and schools, as well as residential settings where building codes are a consideration.
Each Duplex 50/125 (OM2) Multimode Fiber Patch Cable is individually tested and certified to be within acceptable optical insertion loss limits for guaranteed compatibility and 100% reliability.

Tilføj til kurv

DKK 300,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseStarTech.com 10m Fiber Optic Cable - Multimode Duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - netværkskabel - 10 m
TypeNetværkskabel
TeknologiFiberoptik
FiberoptiktypeMultimodus
Længde10 m
Diameter af kore / belægning50 / 125 my
Forbindelsesled2 x LC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende)2 x SC multimodus - han
ProducentgarantiBegrænset livtidsgaranti
* Der tages forbehold for trykfejl.
NetværkskabeltypeNetværkskabel
TeknologiFiberoptik
FiberoptiktypeMultimodus
Diameter af kore / belægning50 / 125 my
Længde10 m
Forbindelsesled2 x LC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende)2 x SC multimodus - han
Service & SupportBegrænset livtidsgaranti
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x