Glemt adgangskode?
Opret konto

Moxa SFP-1GSXLC SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet

Producent Moxa
Produkt nr. 41581M
EAN 5703431415812
Varenummer 936425
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 14-08-2017
Mere info
1.318,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa SFP-1GSXLC - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-SX
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 500 m
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-SX
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 500 m
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder TUV, Laser Class 1, UL 60950-1, EN 60825-1
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)