Moxa SFP-1FEMLC-T SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN

Producent: Moxa
Produktnummer: 43525M
EAN: 5703431435254
Varenummer: 938302
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.156,- DKK
(924,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Moxa
Produktnummer: 43525M
EAN: 5703431435254
Varenummer: 938302
Produktbeskrivelse Moxa SFP-1FEMLC-T - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Model Indstiksmodul
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1300 nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 4 km
Dimensioner (B x D x H) 1.4 cm x 5.66 cm x 1.34 cm
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1300 nm
Maks. overføringsafstand 4 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3u
Interface 1 x netværk - LC multi-mode x 2
Overensstemmelsesstandarder TUV, UL 60950-1, EN 60825-1
Bredde 1.4 cm
Dybde 5.66 cm
Højde 1.34 cm
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95%

  • Small from factor pluggable MSA compliant
  • PECL differential inputs and output
  • TTL signal detect indicator
  • Compliant with SONET / SDH standard
  • LC duplex connector
  • EEPROM with serial ID functionality
  • Class 1 Laser International Safety Standard IEC 825 compliant