Moxa IMC-21A-M-ST-T fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN

Producent: Moxa
Produkt nr.: 45450M
EAN: 5703431454507
Varenummer: 621920
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 29-06-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.861,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa IMC-21A-M-ST-T - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / ST multimodus
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1300 nm
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 5 km
Dimensioner (B x D x H) 3 cm x 7.9 cm x 12.5 cm
Vægt 170 g
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1300 nm
Maks. overføringsafstand 5 km
Statusindikatorer Portstatus, kollisionsstatus, strøm
Egenskaber Datatransport, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Interface 1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode hun x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl) 353,000 timer
Overensstemmelsesstandarder EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, RoHS, UL 60950-1, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, IP30, FCC CFR47 Part 15 B Class A
Bredde 3 cm
Dybde 7.9 cm
Højde 12.5 cm
Vægt 170 g
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)

The IMC-21A industrial media converters are entry-level 10/100BaseT(X) to 100BaseFX media converters designed to provide reliable and stable operation in harsh industrial environments. The converters can operate reliably in temperatures ranging from -40 to 75°C. The rugged hardware design ensures that your Ethernet equipment can withstand demanding industrial conditions. The IMC-21A converters are easy to mount on a DIN-Rail or in distribution boxes.