Glemt adgangskode?
Opret konto

Moxa IMC-21-M-SC fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet

Producent Moxa
Produkt nr. 41203M
EAN 5703431412033
Varenummer 939488
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 15-08-2017
Mere info
1.624,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa IMC-21-M-SC - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand 5 km
Effekt DC 12 - 48 V
Dimensioner (B x D x H) 2.5 cm x 9.7 cm x 10.9 cm
Vægt 125 g
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 5 km
Statusindikatorer Portstatus, strøm
Egenskaber Datatransport, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl) 353,000 timer
Overensstemmelsesstandarder EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, RoHS, EN 61000-4-8, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, cULus, FCC Part 15 B Class A, IP30, China RoHS, EN 55022 Class A
Nødvendig spænding DC 12 - 48 V
Bredde 2.5 cm
Dybde 9.7 cm
Højde 10.9 cm
Vægt 125 g
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -10 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)