Glemt adgangskode?
Opret konto

Moxa IKS-G6524A Series IKS-G6524A-4GTXSFP-HV-HV-T

Moxa IKS-G6524A Series IKS-G6524A-4GTXSFP-HV-HV-T switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ

Producent Moxa
Produkt nr. 47273M
Varenummer 937203
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 11-08-2017
Mere info
37.276,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa IKS-G6524A Series IKS-G6524A-4GTXSFP-HV-HV-T - switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Enhedstype Switch - 24 porte - Administreret
Pakningstype Monterbar på stativ
Undertype Gigabit Ethernet
Porte 20 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP
Præstation Omkoblingskapacitet: 48 Gbps ¦ Fremsendelsespræstation: 35.7 Mpps
Kapacitet Aktive VLANer: 256 ¦ Virtuelle grænseflader (VLANs): 4094 ¦ IGMP-grupper: 1000
MAC adresse table størrelse 16K indtastningshukommelse
Jumborammesupport 9.6KB
Routingprotokol IGMPv2, IGMP
Protokol til fjernadministration SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI
Egenskaber Datatransport, DHCP-understøttelse, understøttet af BOOTP, understøttet af RARP, trunking, VLAN-understøttet, IGMP snooping, Syslog understøttet, portspejling, DiffServ understøttet, SNTP-understøttet, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Quality of Service (QoS), DHCP server, blæserløs, LLDP support, Link Aggregation Control Protocol (LACP), NTP server, DHCP klient, e-mail meddelelse, Management Information Base (MIB), Dynamic VLAN Support (GVRP), NTP tidssynkronisering, 12 MB pakkebuffer
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s
Effekt AC 85 - 264 V
Overskudsspænding Ja
Dimensioner (B x D x H) 44 cm x 38.69 cm x 4.4 cm
Vægt 5.1 kg
Producentgaranti 5 års garanti
Servicepakker 5 års garanti
Enhedstype Switch - 24 porte - Administreret
Pakningstype Monterbar på stativ
Undertype Gigabit Ethernet
Porte 20 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP
Præstation Omkoblingskapacitet: 48 Gbps ¦ Fremsendelsespræstation: 35.7 Mpps
Kapacitet Aktive VLANer: 256 ¦ Virtuelle grænseflader (VLANs): 4094 ¦ IGMP-grupper: 1000
MAC adresse table størrelse 16K indtastningshukommelse
Jumborammesupport 9.6KB
Routingprotokol IGMPv2, IGMP
Protokol til fjernadministration SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI
Krypterings algoritme MODBUS
Autentificeringsmetode Secure Shell (SSH), TACACS+
Egenskaber Datatransport, DHCP-understøttelse, understøttet af BOOTP, understøttet af RARP, trunking, VLAN-understøttet, IGMP snooping, Syslog understøttet, portspejling, DiffServ understøttet, SNTP-understøttet, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Quality of Service (QoS), DHCP server, blæserløs, LLDP support, Link Aggregation Control Protocol (LACP), NTP server, DHCP klient, e-mail meddelelse, Management Information Base (MIB), Dynamic VLAN Support (GVRP), NTP tidssynkronisering, 12 MB pakkebuffer
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s
RAM 128 MB
Flashhukommelse 16 MB
Statusindikatorer Strøm, mislykket, status, RPS (Redundant Power Supply)
Interface 24 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 4 x - RJ-45/SFP ¦ 1 x seriel (RS-232) - RJ-45 - administration
Strømenhed Intern strømforsyning
Antal installeret 2 (installeret) / 2 (maks.)
Overskudsspænding Ja
Skema til overskudsspænding 1+1
Nødvendig spænding AC 85 - 264 V
Egenskaber Power Polarity Reverse Protect, Overload Current Resetable Fuse
Medfølgende ledninger 1 x konsolkabel
Rackmonteringspakke Inkluderet
MTBF (forventet tid mellem fejl) 282,390 timer
Overensstemmelsesstandarder EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, EN 61000-4-8, UL 60950-1, EN 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, IEC 60529 IP30, FCC Part 15 B Class A
Med software Drivers & Utilities
Bredde 44 cm
Dybde 38.69 cm
Højde 4.4 cm
Vægt 5.1 kg
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Min. lagertemperatur -40 °C
Maks. Opbevaringstemperatur 85 °C