TRENDnet TEG MGBS10D3 SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-MGBS10D3
EAN: 0710931610277
Varenummer: 418257
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 28-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
668,- DKK
(534,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 28-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-MGBS10D3
EAN: 0710931610277
Varenummer: 418257
Produktbeskrivelse TRENDnet TEG MGBS10D3 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 1.2 cm
Vægt 18 g
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Overensstemmelsesstandarder FCC, Laser Class 1, MSA
Strømforbrug ved drift 0.8 Watt
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
Højde 1.2 cm
Vægt 18 g
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 85 % (ikke-kondenserende)

This SFP dual wavelength single mode LC type module spans distances of up to 10 kilometers. The SFP interface is compatible with standard SFP slots and offers a 1000 Mbps-LX SFP interface.