MicroOptics SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN

Producent: MicroOptics
Produktnummer: MO-GLC-FE-100FX
EAN: 5712505785690
Varenummer: 785834
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 24-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
470,- DKK
(376,00 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 24-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: MicroOptics
Produktnummer: MO-GLC-FE-100FX
EAN: 5712505785690
Varenummer: 785834
Produktbeskrivelse MicroOptics - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype 100Base-FX
Dataoverførselshastighed 155 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 2 km
OEM-producentækvivalent delnummer Cisco GLC-FE-100FX
Producentgaranti 3 års garanti
Designet for Cisco Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12; Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100Base-FX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 155 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 2 km
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Interface 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode
OEM-producentækvivalent delnummer Cisco GLC-FE-100FX
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Designet for Cisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-8PC ¦ Cisco Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118