LevelOne Procon FVT-0104TXFC - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN

Producent: LevelOne
Produkt nr: FVT-0104TXFC
Varenummer: F5850985
billigst-pricerunner

Forbinder LAN-netværk med fiberkabler: LevelOne Procon FVT-0104TXFC fibermedieomformer

LevelOne Procon FVT-0104TXFC fibermedieomformer er den mest effektive og pålidelige måde at forbinde LAN-netværk med fiberkabler på. Denne enhed understøtter både 10Mb LAN og 100Mb LAN, og giver dig mulighed for at opgradere dit eksisterende netværk uden behov for at erstatte dine gamle kabler.

Dette produkt er let at installere og enkelt at bruge. Det er en højtydende medieomformer, der sikrer, at dataoverførslen sker uden forsinkelser eller tab af data i forbindelse med overførsel af data mellem netværk.

Denne fibermedieomformer leverer også en fremragende forbindelse med høj sikkerhed, da fiberkablerne gør det svært for enhver uautoriseret adgang til at bryde ind i systemet.

LevelOne Procon FVT-0104TXFC fibermedieomformer er bygget til at holde længe og er en af de mest pålidelige enheder på markedet. Det er lavet af de bedste materialer og har en kompakt størrelse, der gør det nemt at opbevare og flytte efter behov.

Så hvis du vil opgradere dit LAN-netværk på en effektiv og sikker måde, er LevelOne Procon FVT-0104TXFC fibermedieomformer et sikkert valg. Bestil dit eksemplar i dag og oplev den fremragende ydeevne i din virksomhed.

Køb nu og oplev fordelene ved øget netværkshastighed og sikkerhed!

Producent: LevelOne
Produkt nr: FVT-0104TXFC
Varenummer: F5850985

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

1.094,- DKK
(875,20 ekskl. moms)

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
1.094,- DKK
(875,20 ekskl. moms)
Producent: LevelOne
Produkt nr: FVT-0104TXFC
Varenummer: F5850985

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
Produktbeskrivelse LevelOne Procon FVT-0104TXFC - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC enkelttilstand
Model Ekstern
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 20 km
Power Over Ethernet (PoE) PoE
Producentgaranti 3 års garanti

Produktdatablad

Enhedstype Fibermedieomformer
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. overføringsafstand 20 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3af
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hun x 2
Power Over Ethernet (PoE) PoE
Service & Support Begrænset garanti - 3 år