Glemt adgangskode?
Opret konto

HPE SFP+ transceiver modul - 10 Gigabit Ethernet

Producent Hewlett-Packard
Produkt nr. J9151A
EAN 0884420143314
Varenummer 126739
A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit LR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 10 km on single-mode fiber.
3.299,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid 1-3 dage
Mere info
Produktbeskrivelse HPE - SFP+ transceiver modul - 10 Gigabit Ethernet
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC/UPC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.4 cm x 5.6 cm x 1.2 cm
Vægt 20 g
Designet for Aruba 2930F 24G 4SFP+, 2930F 24G PoE+ 4SFP+, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zl; HP SFP+ zl Module Rack Shippable; HPE 2-Port SFP+/ 2-Port CX4 10GbE yl Module, 6120XG Blade Switch, 6600-24G-4XG Switch, 6600-48G-4XG Switch, SFP+ zl
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ae
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/UPC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP+
Bredde 1.4 cm
Dybde 5.6 cm
Højde 1.2 cm
Vægt 20 g
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Designet for Aruba 2930F 24G 4SFP+, 2930F 24G PoE+ 4SFP+, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zl ¦ HP SFP+ zl Module Rack Shippable ¦ HPE 2-Port SFP+/ 2-Port CX4 10GbE yl Module, 6120XG Blade Switch, 6600-24G-4XG Switch, 6600-48G-4XG Switch, SFP+ zl
Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.