TRENDnet TI-MGBS40 SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TI-MGBS40
EAN: 710931161069
Varenummer: 1064207
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.293,- DKK
(1.034,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TI-MGBS40
EAN: 710931161069
Varenummer: 1064207
Produktbeskrivelse TRENDnet TI-MGBS40 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 0.85 cm
Vægt 19 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning, metalkabinet
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder FCC, MSA, EMI
Strømforbrug ved drift 1 Watt
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
Højde 0.85 cm
Vægt 19 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Fugtighedsgrad ved brug 95 % (ikke-kondenserende)

The TI-MGBS40 is designed to operate within a wide temperature range and is well suited for industrial environments. This SFP module works with standard SFP slots found on industrial switches and fiber converters.