EnGenius SFP Series SFP2213-10 SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: EnGenius
Produktnummer: SFP2213-10
EAN: 6552160074208
Varenummer: 928766
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 09-11-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.387,- DKK
(1.109,60 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 09-11-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: EnGenius
Produktnummer: SFP2213-10
EAN: 6552160074208
Varenummer: 928766
Produktbeskrivelse EnGenius SFP Series SFP2213-10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.372 cm x 5.664 cm x 1.243 cm
Vægt 25 g
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode x 2
Overensstemmelsesstandarder FCC, RoHS, WEEE
Bredde 1.372 cm
Dybde 5.664 cm
Højde 1.243 cm
Vægt 25 g
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C

This EnGenius small form-factor pluggable (SFP) transceiver is a standard hot-swappable device that plugs into the SFP port or slot and link the port with the network. Enjoy this reliable, high-performance SFP transceiver module for Gigabit Ethernet applications.