Glemt adgangskode?
Opret konto

Dell SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet

Producent DELL
Produkt nr. 790-10070
EAN 5704327846659
Varenummer 430282
961,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 11/07/2017
Mere info
Produktbeskrivelse Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-SX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 500 m
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-SX
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Fiberkanal FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-PI
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 500 m
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Min. driftstemperatur -10 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C

Dell short-wavelength SFP transceiver delivers fiber connectivity to extend the range of your network. This hot-pluggable transceiver with SFP (Small Form Factor Pluggable) footprint features duplex LC connector and provides up to 1.25 Gbps bi-directional data transfer rate. It supports transmission distances of up to 300 m (984.25 ft) for 62.5/125µm MMF and 500 m (1640.42 ft) for 50/125µm MMF fiber cabling. The transceiver complies with Gigabit Ethernet as specified in IEEE 802.3 and Fiber Channel FC-PH, PH2, PH3 and FC-PI 10.0. Additionally, it provides a unique enhanced digital diagnostic monitoring interface, which allows real-time access to device operating parameters such as transceiver temperature, laser bias current, transmitted optical power, and received optical power and transceiver supply voltage.

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.