ComNet SFP-26A SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN

Producent: ComNet
Produktnummer: SFP-26A
EAN: 845770006933
Varenummer: 739726
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  2 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3-4 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.710,- DKK
(1.368,00 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  2 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3-4 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: ComNet
Produktnummer: SFP-26A
EAN: 845770006933
Varenummer: 739726
Produktbeskrivelse ComNet SFP-26A - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - SC multimodus
Model Indstiksmodul
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 2 km
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Designet for COMNET CNFE8FX8US, CNGE24MS, CNGE3FE7MS2, CNGE8MS
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Maks. overføringsafstand 2 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3
Interface 1 x netværk - SC multi-mode
Overensstemmelsesstandarder FCC Part 15, RoHS, cULus
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Designet for COMNET CNFE8FX8US, CNGE24MS, CNGE3FE7MS2, CNGE8MS

The ComNet selection of MSA Compliant Small Form-Factor Pluggable (SFP) modulesallows for an optical or electrical interface when using a ComNet managed switch, unmanaged switch or media converter. These interchangeable SFP modules areavailable for use with copper media, multimode optical fiber, or single mode opticalfiber. The optical fiber SFP modules are available in Fast Ethernet one and two fiberversions and Gigabit Ethernet one and two fiber versions. They also are available with LC or SC optical connectors. These SFPmodules are industrially rated to perform in the most difficult operating environments.