ComNet FVT1031S1 video/seriel forlænger

Producent: ComNet
Produkt nr.: FVT1031S1
Varenummer: 763112
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 29-06-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
5.788,- DKK
Produktbeskrivelse ComNet FVT1031S1 - video/seriel forlænger
Enhedstype Video/seriel forlænger
Model Ekstern
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Maks. overføringsafstand 69 km
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 13.5 cm x 15.5 cm x 2.8 cm
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype Video/seriel forlænger
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Liniekodningsformat NRZ, Manchester
Maks. overføringsafstand 69 km
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Interface 1 x RS-232/422/485 (input) - terminalblok ¦ 1 x video (input) - BNC hun ¦ 1 x netværk (output) - ST single-mode
Rackmonteringspakke Valgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC, RoHS, cULus
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Strømforbrug ved drift 2 Watt
Bredde 13.5 cm
Dybde 15.5 cm
Højde 2.8 cm
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

The ComNet FVT1031 transmits 10 bit digital video and full duplex data over one Singlemode or Multimode fiber. The video supports NTSC, PAL and SECAM CCTV camera systems. The data supports RS232, RS422 and RS485 (2 W & 4 W) at data rates up to 115 Kbps (NRZ). The FVT/FVR1031 series also supports "UP-THE-COAX" control signals for Pelco and Panasonic cameras with a maximum distance of 1500 feet (590 meters). The product is "Plug-and-Play" with no electrical or optical adjustments.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank