ComNet FVR1014S1 video/seriel forlænger

Producent: ComNet
Produkt nr.: FVR1014S1
EAN: 845770001617
Varenummer: 763073
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 25-06-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
10.854,- DKK
Produktbeskrivelse ComNet FVR1014S1 - video/seriel forlænger
Enhedstype Video/seriel forlænger
Model Ekstern
Optisk bølgelængde 1550 nm / 1310 nm
Maks. overføringsafstand 69 km
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 13.5 cm x 15.5 cm x 5.6 cm
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype Video/seriel forlænger
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Optisk bølgelængde 1550 nm / 1310 nm
Liniekodningsformat NRZ, NRZI, Manchester
Maks. overføringsafstand 69 km
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Interface 4 x RS-232/422/485 (output) - RJ-45 ¦ 1 x video (output) - BNC hun ¦ 1 x netværk (input) - ST single-mode
Rackmonteringspakke Valgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC, RoHS, cULus
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Bredde 13.5 cm
Dybde 15.5 cm
Højde 5.6 cm
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95%

The ComNet FVR1014 video receiver/data transceiver series utilize 10-bit digital encoding and decoding for high-quality video transmission that meets the requirements of EIA RS-250C for short-haul video transmission. These environmentally hardened units provide transmission of one independent video channel and four bi-directional data channels over one optical fiber and are ideal for use in unconditioned roadside or out-of-plant installations. These units are completely transparent to and universally compatible with any NTSC, PAL, or SECAM CCTV camera systems, data channels can be set independently for RS232, RS422 and 2 or 4-wire RS485 with tri-state support. Plug-and-Play design ensures ease of installation and no electrical or optical adjustments are ever required. Bi-color (Red/Green) LED indicators are provided for rapidly ascertaining equipment operating status. These units are interchangeable between stand-alone or card mount configurations.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank