Glemt adgangskode?
Opret konto

ComNet CNFE2004S1A fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet

Producent ComNet
Produkt nr. CNFE2004S1A
Varenummer 831918
3.733,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 03-08-2017
Mere info
Produktbeskrivelse ComNet CNFE2004S1A - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
Model Ekstern
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1550 nm / 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Maks. overf??ringsafstand 20 km
Dimensioner (B x D x H) 13.5 cm x 15.5 cm x 2.8 cm
V??gt 900 g
Producentgaranti Begr??nset livtidsgaranti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1550 nm / 1310 nm
Maks. overf??ringsafstand 20 km
Statusindikatorer Strøm, status, link/aktivitet
Egenskaber Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Interface 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hun
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC Part 15, RoHS, cULus
Str??mforbrug ved drift 3 Watt
Bredde 13.5 cm
Dybde 15.5 cm
H??jde 2.8 cm
V??gt 900 g
Service & Support Begr??nset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 ??C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.