Glemt adgangskode?
Opret konto

ComNet CNFE2004M1B fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet

Producent ComNet
Produkt nr. CNFE2004M1B
Varenummer 831916
3.358,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 05/07/2017
Mere info
Produktbeskrivelse ComNet CNFE2004M1B - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
Model Ekstern
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1550 nm / 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand 3 km
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 13.5 cm x 15.5 cm x 2.8 cm
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1550 nm / 1310 nm
Maks. overføringsafstand 3 km
Statusindikatorer Strøm, status, link/aktivitet
Egenskaber Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Interface 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode hun
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC Part 15, RoHS, cULus
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Strømforbrug ved drift 3 Watt
Bredde 13.5 cm
Dybde 15.5 cm
Højde 2.8 cm
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.